ביום חמישי נערך בהיכל התרבות במועצה האזורית שדות נגב יום הוקרה למייסדי וותיקי היישובים, במעמד השרה לשוויון חברתי, חה"כ גילה גמליאל וראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן ובהשתתפותם של וותיקי היישובים, בני הנוער ובני משפחות המייסדים. את היום הנחו תמר אלמסי ונכדתה טל דהן, אשר מכהנת כיו"ר מועצת הנוער. במהלך הטקס הקרינו בפעם הראשונה את הסרט התיעודי אותו צילמו וערכו בני הנוער ובו הם ראיינו את וותיקי היישובים אשר סיפרו על חייהם טרם העלייה לארץ ועל ההגעה ארצה ובניית היישובים והמועצה.

"וותיקים ומייסדים יקרים, לולא החזון, הנחישות והעבודה הָקַשָׁה אותה הְשְׁקָעַתֵם בכל מֶטֵר מאדמת שדות נגב, לא יכולנו להתקיים כאן היום." ציין בנאומו במהלך הטקס ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן והוסיף: "הסיפורים שלכם הם המורשת שלנו והם העתיד של כולנו. אני מתחייב בפניכם כי את הסיפורים והמורשת אנו נעביר הלאה לבנינו ונכדינו ונמשיך את דרככם להצלחתה ופריחתה של המועצה עוד שנים רבות."

השרה לשוויון חברתי, חה"כ גילה גמליאל: "לאזרחים הוותיקים שלנו, דור המייסדות והמייסדים של המדינה, מגיעים השבחים וההוקרות. השנה קיימנו למעלה מ-300 מופעים לאזרחים ותיקים בכל רחבי הארץ, ונמשיך זאת וביתר שאת גם בשנה הבאה. גאה על הזכות להוביל את פעילות הממשלה לרווחתם, ונמשיך בפעילות החשובה הזאת ובכל הכוח. מודה לראש המועצה, ידיד תמיר עידאן, על שיתוף הפעולה ושמחתי מאוד לקחת חלק באירוע החשוב והמרגש הזה, להוקרת האזרחים הוותיקים בשדות נגב"

לסיום, הוסיף עידאן: "בשם כל תושבי שדות נגב, אני רוצה לומר לכם היום, תודה רבה! תודה על כל מה שעשיתם למעננו, תודה על מה שאתם בשבילנו, תודה על שאתם הייתם שם אז ותודה על כך שאתם כאן איתנו היום."

את יום ההוקרה חתם הזמר דקלון, ששר יחד עם מייסדי המועצה את השירים האהובים והמוכרים.