במטרה לתת מענה מיטבי ומקיף להורים העובדים, נתנה המועצה אפשרות גם לתלמידי כיתות ג' להירשם לצהרונים, במסגרת תוכנית 'ניצנים', שהחל להפעיל השנה משרד החינוך ברחבי הארץ וזאת בהשתתפות מינימלית של ההורים.

מאות מילדי שדות נגב נרשמו לצהרונים במסגרת תוכנית 'ניצנים', אותה מפעיל משרד החינוך בכל בתי הספר ברחבי הארץ. ההיענות בשדות נגב הייתה רבה וזאת הודות ליוזמת המועצה להרחיב את התוכנית גם לתלמידי כיתות ג', במטרה להעניק להורים העובדים מענה חינוכי עד לשעה 16:00, הכולל ארוחת צהריים והסעות ליישובים בסיומו של הצהרון.

תוכנית הצהרונים החלה לפעול כשבוע לאחר פתיחתה של שנת הלימודים והתלמידים נהנים מלימודי העשרה, חוגים, סדנאות וסיוע בשיעורי בית בבתי הספר, החל משעת סיום הלימודים ועד לשעה 16:00. במהלך הצהרון מקבלים הילדים ארוחת צהריים במסגרת תוכנית ההזנה הלאומית וכן, מממנת המועצה הסעות ליישובים עם סיומו של הצהרון, על מנת להבטיח כי המענה הניתן להורים יהיה מקיף ויענה על הצרכים.

לצורך פעילותו של הצהרון נקלטו מדריכים ורכזים, אשר פועלים תחת מחלקת הילדים והנוער ויחד עם צוות המחלקה והצוות החינוכי של בית הספר מכינים תוכנית חינוכית לילדי הצהרונים. במסגרת התוכנית נהנים הילדים מחוגים ופעילות העשרה המשלבים ערכים עם הנאה.

"אנו רואים חשיבות רבה במתן מענה חינוכי-ערכי לילדנו לצד מתן מענה להורים העובדים." ציין ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן והוסיף: "הילדים מקבלים מענה חינוכי העשרתי לצד סיוע בהכנת שיעורי בית בכל יום וההורים רגועים כשהם יודעים כי ילדיהם נמצאים בידיים טובות עד חזרתם הביתה מן העבודה. לאחר בחינת העלויות, החלטנו לסבסד את העלות ולהרחיב את התוכנית כך שתכלול גם את תלמידי כיתות ג' וכן, הסעות חזרה ליישובים בסיום הצהרון."