משרד הכלכלה אישר מענק בהיקף של למעלה מ-300 אלף ₪ לטובת פרויקט להתייעלות אנרגטית, אשר תחסוך אנרגיה ועלויות כספיות שיופנו לטובת מיזמים אחרים בתחומי החינוך, התרבות והפנאי ועוד.

הרשות להשקעות במשרד הכלכלה תיתן מענק של למעלה מ-300 אלף ₪ למועצה האזורית שדות נגב במסגרת מסלול סיוע לפרויקטים המקדמים התייעלות אנרגטית, בין היתר באמצעות החלפת תאורת רחוב לחסכונית יותר, החלפת מערכות מיזוג, שיפור תאורה במוסדות חינוך, תרבות ועוד.

המסלול יוצא לדרך בשיתוף פעולה של משרד האנרגיה, משרד הכלכלה והתעשייה, המשרד להגנת הסביבה ומשרד האוצר ומטרתו לחסוך אנרגיה לצד התייעלות כלכלית של הרשויות שיקבלו את המענק, בהן המועצה האזורית שדות נגב. המענק יתפרש על פני 4 שנים ויועבר לרשויות בהתאמה לתוכנית שתכין הרשות בה תוכיח הפחתת זיהומים וסיכונים לאוכלוסייה יחד עם התייעלות אנרגטית.

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן: "התוכנית להתייעלות אנרגטית היא בשורה לרשויות המקומיות ולאיכות הסביבה בה אנו חיים. לצד החשיבות הסביבתית, יש לחיסכון בחשמל גם יתרון כלכלי- את הכסף שנחסך בחשבון החשמל של המועצה, ניתן לתעל לטובת תוכניות נוספות, לרווחת תושבי המועצה".

ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן: "אני מברך את משרד הכלכלה על המענק והיוזמה להוביל שינוי תפיסתי וסביבתי. זוהי יוזמה חשובה עבור המדינה בכלל ועבור המועצה בפרט. אני סמוך ובטוח כי בסיוע מיזמים כאלה נצליח להביא לשינוי סביבתי ולהתייעלות הן מבחינת צריכת אנרגיה והפחתת זיהומים והן מבחינת תקציבי המועצה."