במסגרת פעילותו של המועדון לבעלי נכויות פיסיות בשדות נגב, נערך חוג אומנות וציור בהדרכתה של מרים צרפתי וחברי המועדון ציירו וצבעו בהשראתם של האומנים הגדולים בהיסטוריה, את היצירות הם מציגים בתערוכה שעלתה השבוע בהיכל התרבות של שדות נגב.

לפני מספר שנים נפתח במועצה האזורית שדות נגב מועדון ייחודי לתושבים בעלי נכויות פיסיות, המועדון נפתח על מנת לספק את הצורך של התושבים בחברה ובפעילות משותפת עם אנשים המתמודדים עם אותה המציאות. מאז החל המועדון את פעילותו, היקף הפעילות מתעצם והחברים יחד עם פאולה קנטורי, רכזת המועדון, מחליטים מה יהיה תוכן הפעילות ונהנים מהעשרה וחברה.

במהלך חצי השנה האחרונה השתתפו חברי מועדון 'לב שלם' בחוג אומנות וציור בהדרכתה של מרים צרפתי, תושבת קיבוץ סעד. מרים הנחתה אותם ולימדה אותם על אומנות הציור ועל האומנים הגדולים כדוגמת ואן גוך ופיקאסו. בהדרכתה ובסיוען של בנות השירות הלאומי ציירו וצבעו חברי המועדון ציורים בהשראתם של האומנים. את הציורים הם מציגים החל מהשבוע בתערוכה גדולה בהיכל התרבות של שדות נגב.

התערוכה עלתה לאוויר ביום שלישי האחרון, במסגרת מופע הסליחות של התזמורת האנדלוסית ירושלים, והיא תוצג במהלך החודש הקרוב, כך שתושבים רבים יוכלו להגיע לפעילות היכל התרבות ולצפות בתערוכה המרהיבה. חברי המועדון התרגשו מאוד מעלייתה של התערוכה וסיפרו בערב עליית התערוכה לתושבים המתעניינים על תהליך הציור ועל הסיוע של החוג והאומנות בהתמודדות עם אתגרי היום-יום.

"זהו פרויקט חשוב מאוד ומרגש במיוחד" ציין ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן והוסיף: "מועדון 'לב שלם' הוקם לפני מספר שנים, כאשר עלה הצורך מהתושבים לחברה ולתוכנית העשרה. מבחינתי, זהו אחד מהדברים החשובים ביותר שעשיתי במהלך השנים האחרונות כראש מועצה, לראות את החיוך על שפתיהם של חברי המועדון, מעלה בי אושר ומעניק לי סיפוק גדול מאין כמוהו. אני רוצה להודות לפאולה קנטורי, אשר מנהלת את המועדון על הצד הטוב ביותר ועושה חיל בתפקידה."