ביום שישי האחרון נפתחה שנת הלימודים בכל מוסדות החינוך במועצה האזורית שדות נגב. לתלמידים הנרגשים חיכתה קשת בלונים בכניסה לבתי הספר ולגני הילדים וזאת במטרה להעלות חיוך על שפתיהם עם פתיחתה של השנה החדשה. בכל אחד ממוסדות החינוך חיכה נציג מועצה אשר שוחח עם ההורים והצוותים החינוכיים ובדק כי הכול מתנהל על הצד הטוב ביותר וכי השנה אכן נפתחת כסדרה.

ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן, פתח את הבוקר בתיכון 'נריה בנות', שם פגשו התלמידות לראשונה את מנהלת התיכון החדשה, דרורית וייס, אשר מחליפה את חיה עידן בתפקידה. לאחר מכן, הוא המשיך לבתי הספר היסודיים, שם הוא השתתף יחד עם מנהל מחלקת החינוך, מוטי אדרי, בטקסי קבלת תלמידי כיתות א'. בטקסים לקחו חלק ההורים הנרגשים וכלל תלמידי בית הספר, אשר קיבלו באהבה את חבריהם החדשים לכיתות א'.

בטקס קבלת תלמידי כיתה א' בבית הספר 'בית הגדי' פגשו התלמידים וההורים לראשונה את מנהל בית הספר החדש, נפתלי סבן, אשר נכנס לפני כשבוע לתפקידו ומחליף את חיים אזרד. נפתלי סיפר עד כמה הוא נרגש לפתוח שנה חדשה כמנהל בית הספר וכי הוא מודע לנעליים הגדולות אליהן הוא נכנס ומתפלל להצליח ולהעניק לתלמידים חינוך מיטבי ואיכותי.

לשניים מהטקסים הצטרף שר האנרגיה והתשתיות, חה"כ יובל שטייניץ, אשר סיפר לתלמידים על התרגשותו הרבה ועל תפקידו כשר האנרגיה של ישראל: "כשר האנרגיה, אני מוסמך לומר לכם כי עוד לא ראיתי כאלה אנרגיות חיוביות" ציין חה"כ יובל שטייניץ והוסיף: "אני מתרגש להיות כאן איתכם היום ורוצה לאחל לכם שתמשיכו את השנה עם אנרגיות חיוביות ושתהיה לכם שנה טובה ומוצלחת."

"בכל שנה אני נרגש להיות כאן, בטקסי פתיחת השנה" ציין ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן והוסיף: "צוותי החינוך עמלו רבות במהלך הקיץ האחרון והכינו לכם שנה נוספת של עשייה חינוכית מיטבית ושל חינוך לערכים ומידות טובות לצד הישגים לימודיים. בבתי הספר השונים יחלו לפעול השנה פרויקטים חדשים בתחומי המדעים והחקלאות, אשר יביאו לחיזוקו של התחום בקרב התלמידים ולפתיחת אופקים חדשים. אני רוצה לאחל לכם הצלחה ושנת לימודים פוריה ומהנה."