מאות מתושבי שדות נגב נהנו השבוע מפסטיבל סוף הקיץ שנערך במתחם מדשאות המועצה ובמסגרתו הופיעו שלושה תאטראות רחוב, סדנאות קולנוע, להקת המחול הישראלית 'איילות הנגב', 'מקסימונת' במופע ילדים מרהיב ועוד שלל סדנאות והפעלות תרבותיות שונות והכול בכניסה חופשית. במופע המרכזי עלו לבמה הזמרים ישי ריבו ושי צברי, שאיחדו כוחות במופע מדהים שהקפיץ את הקהל על הרגליים.

מנהל מחלקת התרבות בשדות נגב, שמעון וקנין ציין: "אנו רואים חשיבות רבה בפתיחת אופקים בתחומי התרבות והאומנות לכלל התושבים. על כן, אנו פועלים כל השנה להביא מגוון של פעילויות תרבות ואומנות בתחומים השונים, כדוגמת המנוי לילדים ולמבוגרים בהיכל התרבות אשר יפעל בהיכל זו השנה השנייה ומציג מגוון תרבותי בהצגות ומופעים."

הפסטיבל הינו חלק מתקנה חדשה של משרד התרבות והספורט שבמסגרתה על הרשות המקומית לקיים פסטיבל הכולל את כל תחומי התרבות השונים במטרה לחשוף את הדור הצעיר והדור הבוגר לכמה שיותר תחומים תרבותיים שונים ולפתוח את אופקיהם של התושבים בתחומים אלה. במועצה האזורית שדות נגב לקחו את התקנה ברצינות והחליטו לקיים את הפסטיבל על הצד הטוב ביותר ועם כמה שיותר מופעים ותחומי אומנות ותרבות. בנוסף, החליטו במחלקת התרבות לנצל את הבמה ולהעניק חשיפה מיטבית למקהלת הילדים וללהקת הנוער של המועצה, אשר עלו לבימה ונתנו הופעה מרשימה וגדולה מהחיים.

"אנו רואים חשיבות גדולה בחשיפת התושבים לתכנים שונים מעולמות מגוונים בתחומי האומנות והתרבות." ציין ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן והוסיף: "הפסטיבל השבוע הביא לחשיפה תרבותית גדולה בקרב תושבי המועצה, אשר מאות מהם נהנו מיומיים של הנאה עם שלל מופעים והפעלות. אני רוצה לנצל את הבמה ולהודות למנהל מחלקת התרבות, שמעון וקנין, למזכירת המחלקה, פנינה אמונה ולכל מי שטרח על הפקת הפסטיבל."