ח"כ מיקי זוהר רכז הקואליציה בוועדת הכספים: " על ראשי היישובים לנצל את המועד ולצאת בתנופת פיתוח לטובת התושבים והאזור"

ראש מועצת שדות נגב תמיר עידאן: "ועדת הכספים, בשם ממשלת ישראל, אמרה היום בקול גדול כי היא תומכת ומבינה את חשיבות ההתיישבות בעוטף עזה"

ועדת הכספים אישרה הבוקר (ב') פה-אחד, לקריאה שנייה ושלישית, הצעת חוק שנועדה להאריך בעוד ארבע שנים, את הטבת המס לתושבי שדרות ויישובי הנגב המערבי (עוטף עזה). מדובר בהטבה הניתנת באמצעות זיכוי במס הכנסה בשיעור 20% מההכנסה החייבת במס של תושבי האזור ועד לתקרת שכר שנתית של 241,080 ₪, צמוד למדד. ההטבה ניתנה לראשונה לתושבי האזור, המוגדר אזור קו עימות, החל משנת 2007, עת חוקק חוק הסיוע לשדרות וליישובי הנגב המערבי כהוראת שעה והוארך ע"י שרי האוצר מאז באישור ועדת הכספים, עקב הימשכות המצב הביטחוני הרגיש סביב רצועת עזה. בשונה מפעמים קודמות, הפעם אין מדובר בהארכת החוק הקיים, אלא באישור הצעת חוק שיזמו יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה) ח"כ מיקי זוהר רכז הקואליציה בוועדה, וחברי ועדה נוספים מכל הסיעות, וזאת מכיוון שחברי הוועדה סברו כי נכון להעניק את ההטבה לטווח זמן ארוך יותר של ארבע שנים עד סוף 2021 וזאת במטרה לאפשר לרשויות המקומיות ולתושבים באזור להמשיך לחיות בשדרות וביישובי הנגב המערבי, תוך יותר ודאות לגבי משך ההטבה, כל עוד המצב הביטחוני הרגיש נמשך.

את הצעת החוק יזמו חברי הכנסת: יו"ר ועדת הכספים, משה גפני (יהדות התורה), מיקי זוהר (הליכוד), חיים ילין (יש עתיד), יצחק וקנין (ש"ס), עודד פורר (ישראל ביתנו), מיקי רוזנטל (המחנה הציוני), מיקי לוי (יש עתיד), איתן ברושי (המחנה הציוני), דוד ביטן (הליכוד), בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי), מנואל טרכטנברג (המחנה הציוני). כאמור הצעת חוק נועדה להאריך לתקופה ארוכה יותר את הוראת השעה שמתחדשת בכל שנתיים מחדש לסיוע בהטבות מס ליישובים באזור עוטף עזה.

תמיר עידאן, ראש המועצה האזורית שדות נגב: "ועדת הכספים עשתה היום מעשה חשוב להתיישבות בעוטף עזה, אשר ישפיע באופן משמעותי על החוסן של תושבי העוטף. ההחלטה על הענקת ההטבות למשך מספר שנים רצופות, ללא צורך במאבקים ואישור מחדש בכל שנה, תביא בהכרח להמשך הצמיחה והגידול ביישובי העוטף. ועדת הכספים, בשם ממשלת ישראל, אמרה היום בקול גדול כי היא מחזקת את ידי התושבים בעוטף עזה, מבינה את האתגרים העומדים לפתחם ואת החשיבות שבמגורים בגבולות ישראל. אני רוצה להודות לחה"כ מיקי זוהר, מרכז הקואליציה בוועדת הכספים, ליו"ר ועדת הכספים, חה"כ משה גפני, לחברי ועדת הכספים ולחה"כ חיים ילין, אשר ליוו ותמכו עד לקבלת ההחלטה המבורכת היום."

ח"כ מיקי זוהר: "הארכת הטבת המס לשדרות ויישובי הנגב המערבי בארבע שנים נוספות חיונית על מנת לספק ביטחון כלכלי לתושבים הנמצאים במצב ביטחוני רגיש, ההצעה תאפשר גם לתושבים המתכננים להעתיק את מגורים לאזור, טווח זמן ארוך יותר על מנת לכלכל את צעדיהם. על ראשי היישובים לנצל את המועד ולצאת בתנופת פיתוח לטובת התושבים והאזור"