כ-150 בני ובנות נוער מיישובי המועצה האזורית שדות נגב לקחו חלק בפרויקט 'תעסוקת בני נוער' בשלושת השבועות האחרונים.

מחלקת הילדים והנוער בשיתוף מחלקת השפ"ע ומחלקת הגינון במועצה האזורית שדות נגב וועדי היישובים הפעילו בשלושת השבועות האחרונים את 'פרויקט תעסוקת בני נוער', במסגרתו בני ובנות נוער מהיישובים השונים עבדו בגינון, נוי ושיפור פני היישובים.

בפרויקט היו שותפים למעלה מ-150 בני ובנות נוער, אשר נהנו מעבודה משותפת למען היישובים והתושבים וכמובן, עבודה ששכרה בצידה. במהלך הפרויקט הם הכירו את היישובים ואת הקהילות וחיזקו את תחושת הקהילתיות והמעורבות הקהילתית.

זהו פרויקט דגל של מחלקת הילדים והנוער, ששמה לה למטרה לדאוג לבני הנוער לתעסוקה במהלך חופשת הקיץ על מנת למנוע מהם להסתובב ללא מעש בתקופה זו. "זהו פרויקט חשוב מאין כמוהו" ציין מנהל מחלקת הילדים והנוער, יוני ממו והוסיף: "שמחנו לראות את ההיענות של בני ובנות הנוער לפרויקט, אשר בירכו על הזדמנות לעבוד ולהיות חלק מהקהילות והיישובים."

"הפרויקט הוא מחזה מדהים, נתקלתי בו לראשונה ביישוב מעגלים בשעות הבוקר. קבוצה ענקית של בני נוער המחולקים לזוגות, כאשר כל אחד מהם אוחז בשקית ניילון, מגרפה ומעדר, הם נכנסו אל השכונות ובין הבתים, ניקו וטיהרו את היישוב מהפסולת. זהו רעיון מבריק ופרויקט מרגש. במקום שבני הנוער ישנו עד מאוחר ויסתובבו ללא מעש עד השעות הקטנות של הלילה, הם עובדים ונהנים. זהו מעשה מבורך אותו יש להעצים." סיפר חבר המליאה ונציג מושב שרשרת, דקל חדד. יתר חברי מליאת המועצה הסכימו עם דעתו ובירכו גם הם על הפרויקט.

"גאווה גדולה לראות את ההתגייסות והנכונות של בני הנוער שלנו" ציין ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן והוסיף: "מחלקת הילדים והנוער יחד עם מחלקות שפ"ע והגינון, הובילו פרויקט מדהים, שר הביא לשינוי חזותי של היישובים לצד תעסוקה מבורכת לבני הנוער אשר נמצאים בחופשה ומחפשים תעסוקה".