ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן, ערך סיור בכנסת למשלחת מיוחדת, שמנתה את להקת הנוער, מועצת הנוער, חברי מועדון 'לב שלם' וחברי ועדת נגישות, לאחר מכן, נפגשו חברי המשלחת עם חברי כנסת ושרים בהם שרת התרבות והספורט מירי רגב, ולמדו מהם על עבודתן של הכנסת והממשלה.

ביום שני האחרון הגיעה לכנסת משלחת מיוחדת במינה, משלחת שדות נגב אשר מנתה כ-50 תושבים בהם חברי וועדת הנגישות של המועצה, חברי מועדון 'לב שלם', מועצת הנוער ולהקת הנוער של המועצה. המשלחת החלה בסיור במשכן הכנסת ובמליאה, שנערך ע"י נציגת מרכז המבקרים, במהלך הסיור הם למדו אודות פעילותם היום-יומית של חברי הכנסת והשרים ואופן הצעת ואישור החוקים במדינת ישראל.

הם המשיכו את הביקור בכנסת בשלל מפגשים עם חברי כנסת ושרים, בתחילה נפגשו עם יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה, חה"כ דודי אמסלם, הם פנו אליו בשאלות בנושאי נגישות והוא האזין בקשב רב והבטיח לבחון את פניותיהם ואף ציין כי בימים אלה הוא פועל עם חברי הוועדה לבחון את הנגשת המרחב הציבורי בישראל לטובת בעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים.

לאחר מכן, הם המשיכו למפגשים עם חה"כ מיקי זוהר וחה"כ יאיר לפיד, אשר סיפרו על עבודתם בכנסת והאזינו לצרכים שהעלו בפניהם בני הנוער בנושאי צדק חברתי וצדק חלוקתי וכן, לפניותיהם של חברי מועדון 'לב שלם' וועדת הנגישות בנוגע לנושא הנגישות וההתנהלות מול המוסדות השונים. היום הסתיים במפגש עם שרת התרבות והספורט, מירי רגב, שסיפרה על עבודתה למען הפריפריה וקידום התרבות והספורט.

"הייתה חוויה מרתקת במיוחד" ציינה רננה כלפה, דוברת מועצת הנוער והוסיפה: "נחשפנו לדברים שאנחנו רגילים לראות על המסך, נפגשנו עם האנשים שמחזיקים את המדינה בידיים ולמדנו הרבה דברים על פוליטיקה, איך מתנהל תהליך החקיקה ומהם השיקולים והסוגיות העולות על סדר היום. אין ספק כי זו היתה חוויה שונה ומיוחדת."

"היה יום מדהים ומרתק, התושבים שהגיעו למדו רבות אודות פעילות הכנסת והממשלה ובעיקר הבינו את כוחה של הפוליטיקה בסדר היום הציבורי" ציין ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן והוסיף: "במפגשים עם חברי הכנסת העלו התושבים נושאים מעניינים לדיון וסוגיות אותן לקחנו לתשומת לבנו כדי להמשיך בבחינתם אל מול חברי הכנסת. אני רוצה להודות לכל מי שהיה שותף בארגון היום הנפלא, שהיה בו ללמד לא רק את התושבים שהגיעו, אלא גם אותי ואת חברי הכנסת."