זוהי השנה השנייה בה עורכים במועצה האזורית שדות נגב את חידון התנ"ך לנוער. במסגרת ההכנות לחידון, נערכו בכלל בתי הספר מבחנים וחידונים לכלל התלמידים, תחילה כל בית ספר ערך חידון, לאחר מכן העולים לשלב השני נבחנו אודות בקיאותם בתנ"ך ו-12 מתמודדים מכלל חטיבות הביניים והתיכונים במועצה עלו אל שלב הגמר, שנערך ביום ראשון האחרון בהיכל התרבות במועצה.

בהיכל התרבות, אשר היה מלא בבני משפחות ותלמידים שהגיעו לעודד את המתמודדים, הציגו 12 המתמודדים בקיאות נרחבת בספר הספרים, הם השתתפו ב-4 שלבים של החידון, אשר נפתח בשאלתו של שר הבינוי והשיכון, חה"כ יואב גלנט, שציין את החשיבות שהוא רואה בלימוד ההיסטוריה של העם היהודי, שהחלה כידוע בתנ"ך. לאחר מכן, הם נשאלו שאלות נוספות והתמודדו בשלבים שונים, בסיומם הציג ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן, את שאלתו לשלב 'השאלה הזהה' וחבר השופטים עבר לשקלול הנקודות.

ד"ר אבשלום קור, אשר הנחה את החידון כולו, הכריז בסיומו של החידון על הזוכים, למקום השלישי והמכובד הגיעה התלמידה שהם עידן, הלומדת בתיכון 'נריה בנות', למקום השני הגיע יהונתן גאון, תלמיד חטיבת הביניים דע"ת ולמקום הראשון, חתן התנ"ך של שדות נגב לשנת תשע"ז, הגיע אליה אמיתי תלמיד חטיבת הביניים דע"ת.

ראש המועצה בירך את כלל המתמודדים ואת הזוכים וציין כי זוהי גאווה גדולה לראות את הידע המקיף של התלמידים בהיסטוריה של העם היהודי ובכתבים החשובים ביורת שקיימים לעם היהודי: "מבחינתנו כולכם מנצחים בעצם הגעתכם לשלב כה גבוה בחידון. בנוסף לכך, הניצחון האמיתי של כל אחד ואחת מכם הוא בזכות הגדולה שנפלה בחלקכם ללמוד ולהכיר את התנ"ך בבקיאות כה רבה."

עוד הוסיף ראש המועצה, בתחילתו של הטקס, על החשיבות שהוא רואה בלימוד התנ"ך ועל החיבור של כל דור ודור לספר הספרים: "במשך השנים הִתְפַּלֵג עם ישראל לִזְרַמִים שׁוֹנִים, על פי דעות וְהָשְׁקַפוֹת, אך בּכֹל הדורות היה דבר אחד שתמיד אִיחֵד את העם והוא לִימוּד התנ"ך. כֹל אחד יוֹדע למצוא בתנ"ך את הקרוב לליבו וְלֹא בִּכְדִי. התנ"ך הוא אֹמְנַם אחד וְיָחִיד אך אינו אַחִיד, נֵאֵמָר: 'שִׁבְעִים פָּנִים יש לַתוֹרַה. האחריות הגדולה שלכם ושל כולנו היא לדבוק בערכי הנצח הבאים לידי ביטוי בספר הספרים."