סיירת הורים הינו פרויקט ארצי של המשרד לביטחון פנים, במסגרת פרויקט זה מגויסים הורים לילדים ובני נוער, אשר עוברים הדרכה ראשונית מטעם השיטור הקהילתי ברשות המקומית ולאחר מכן, הם יוצאים לסיורים ברשות המקומית בערבים בהם יוצאים הילדים והנוער לבלות. מטרתה של סיירת ההורים הינה להגביר נוכחות הורית במוקדי הבילוי, למנוע התנהגות בלתי הולמת ואלימה של הנוער וכן, להוות כתובת נוספת לילדים ולנוער.

במועצה האזורית שדות נגב, פועלת תחת מחלקת הילדים והנוער, רכזת תחום איתור ומניעה אשר במהלך עבודתה מפעילה פרויקטים ופעילויות שונות יחד עם המשרד לביטחון פנים והשיטור הקהילתי, למניעת התנהגות סיכונית ואלימה בקרב הילדים והנוער בשדות נגב. אחד מפרויקטים אלה הינו סיירת ההורים של שדות נגב שהחלה את פעילותה בערב ל"ג בעומר האחרון.

במסגרת פעילותה של סיירת ההורים, המורכבת מהורים מתנדבים מרחבי המועצה, הם עברו תדרוך ראשוני על ידי השוטר הקהילתי, רס"ב ליאון בן ארויה ולאחר מכן הסתובבו במוקדי המדורות בכל ישובי המועצה ושוחחו עם הילדים והנוער. פעילותה הראשונה של סיירת ההורים הוגדרה כהצלחה על ידי ההורים ובני הנוער.

"זהו פרויקט חשוב מאין כמוהו, אשר מבטיח את מעורבות ההורים גם במקומות הבילוי ואני מאמין כי בסיוע סיירת ההורים אכן נצליח להגיע למטרתנו ולהיות אוזן קשבת לצרכי הנוער ביישובים." ציין ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן והוסיף: "אני רוצה להודות להורים המתנדבים ולכל מי שטרח לטובת הקמת הסיירת, אנו נמשיך לפעול למען הילדים והנוער שלנו במטרה לסייע להם למצות את הפוטנציאל ולהגיע להישגים."