כבכל שנה, גם השנה התקיים במועצה האזורית שדות נגב טקס זיכרון ייחודי שמארגנים בני הנוער במועצה, ערב 'שרים וזוכרים', המוקדש בכל שנה לזכרו של אחד מהנופלים בני שדות נגב. בכל שנה מיוחד הערב לנופל אחד מ-55 הנופלים בני היישובים במועצה. בני הנוער מציגים, קוראים קטעי קריאה ושרים לזכרו של הנופל.

בחצי השנה שלפני יום הזיכרון מתחילים בני ובנות הנוער להיערך לערב הזיכרון.  הם נפגשים עם בני משפחתו של הנופל, ההורים, האחים, האישה והילדים ושומעים מהם על חייו של החלל מיום היוולדו ועד יום נפילתו. הם מתחברים לסיפור ולומדים על הערכים שעל ברכיהם גדל הנופל ואת דמותו.

לאחר המפגשים עם בני המשפחה, כותבים בני הנוער יחד עם בימאי את הטקס. הם בוחרים שירים וקטעי קריאה המשקפים את  חייו של הנופל ואת דמותו  וממחיזים הצגה אשר מתארת את אורח חייו של החלל ואת החלל שנפער בחיי משפחתו לאחר נפילתו.

זהו ערב מרגש ומיוחד שבו זוכים בני הנוער להתחבר למשפחות השכולות ולסיפורם של החללים. במהלך המפגשים עם המשפחות נוצר חיבור מאוד חזק בינם לבין בני הנוער וחלקם אף נשארים בקשר לאחר הטקס. במסגרת ההכנות מספרים בני הנוער על החוויות ומציינים מה השפיע עליהם ומה גרם להם להתחבר לסיפורו של אותו החלל.

טקס הזיכרון המיוחד הזה מעורר עניין רב והשנה, בשל ריבוי המשתתפים שודר הטקס במעגל סגור גם בלובי היכל התרבות ואף הועבר בשידור חי בפייסבוק המועצה כדי לאפשר לכמה שיותר תושבים להיות חלק מהטקס המרגש.

המיוחד שבטקס הוא החיבור שנוצר בין בני הנוער למשפחות השכולות וכן החיבור שלהם לסיפורם של אותם חללים, אשר ברובם לא זכו להוליד ילדים ולהשאיר אחריהם בנים ובנות אשר ימשיכו לקיים את רוחם.

השנה, יוחד הטקס לזכרו של אילן סודרי ז"ל ממושב יושיביה אשר נרצח זמן קצר לאחר שחרורו מצה"ל בפיגוע, בהיותו נהג מונית. במהלך נסיעה שגרתית במונית העלה אילן ז"ל שלושה נוסעים שהיו מחופשים לחרדים. שני המחבלים ירו באילן והשליכו את גופתו ליד מושב חלץ, עד היום לא נתפסו המחבלים. אילן נרצח בשנת 1993 והיה בן 23 בנופלו והשאיר אחריו הורים ו-5 אחים.

"אין אדם מבין את דרך הַשְׁכוֹל, עד שלצערו הוא פוגש בה. אין דרך קשה מזו ונחמה אָיִן. השנים כמו עוצרות מלכת והילד שלכם, עם האור בעיניים, עם החיוך הכובש ושמחת החיים, ישאר לנצח ילד. הלוואי ויכולתי לעמוד כאן וּלהציע נחמה, אך יודעים כולנו, כי את זאת לא אוּכל לעשות." ציין ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן והוסיף: "אני מבטיח לכם כי את הילדים וּבני הנוער שלנו נחנך על אותם הערכים שהובילו את אילן זכרו לברכה. אהבת הארץ והעם, שמחה וענווה, חריצות והתמדה, אותם הערכים שגילם אילן זכרו לברכה בחייו, אנו ננחיל לילדים וּלִבני הנוער שלנו וּבֵּכַךְ אילן יחיה גם בהם, כָּאוֹר המלווה אותם בכל מעשיהם."