ערב יום הזיכרון, תושבים רבים מיישובי שדות נגב הגיעו לחלוק כבוד ולזכור יחד את בני ובנות שדות נגב אשר נפלו בלחימה על הארץ ובפעולות הטרור. במהלך הטקס הודלקה משואת הזיכרון על ידי אורי אשר, תושב תקומה אשר שכל את בנו, עזרא אשר ז"ל, בקרבות בלבנון. חיילי אוגדת עזה הניחו זרי פרחים לזכרם של החללים ושמות הנופלים הוקראו במצגת מרגשת, אשר מצליחה להרטיט את הלב בכל שנה.

במהלך הטקס נאם מפקד אוגדת עזה, תא"ל יהודה פוקס, וסיפר על כל פקודיו וחבריו אשר איבד במהלך שירותו בצה"ל.

הרב יצחק לוי, תושב כפר מימון, ספד לנופלים בשם המשפחות השכולות, הוא ציין בדבריו את החשיבות של האחדות בקרב העם, על מנת לשמור על מדינת ישראל איתנה ולהוכיח לבנים ולבנות שנפלו, כי נפילתם לא היתה לשווא, אלא לשם שמירה על אזרחי ישראל והמדינה.

"הערב אנו מרכינים ראש ומתייחדים עם זכרם של חללי מערכות ישראל וּפעולות האיבה. מחר בערב, נרים כולנו את ראשנו בגאווה וְנִשְמָח על הקמתה וְעָצְמַאוּתַה של מדינת ישראל, זוֹ הָשָׁנַה הַשִׁישִׁים וַתֵשָׁע. כמה דיברו וְכָמַה עוד ידברו על אותן שניות בהן אנו עוברים מִשְׁכוֹל לְשִׂמְחַה. בשניות אלה הלב מנסה לתת לשמחה מקום, אך כאב הַשְׁכוֹל גובר וּמִתְעַצֵם." ציין ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן והוסיף: " אנו בּוֹכִים על הבנים שלנו אָךְ יוֹדְעִים כי מחר בַּעֵרֵב, נרים ראשנו בגאווה וּכְּמוֹ הרב גוֹרֵן נִקְרַא את הַהַלֵל וְנֹאמָר לָחַלָלִים, לֹא שַׁכַחְנוּ אֶתְכֵם, אנחנו זוֹכְרִים אֵתְכֶם ואת שֵׁהֵקְרַבְתֶם, וכל זאת עשיתם למעננו, למען ילדינו וּלמען מדינתנו. הר הבית בידינו, מדינת ישראל עומדת איתנה, מֵבָכַּה את בַּנֵיה, זוכרת אוֹתָם ואת פֵּעוּלָתַם."