ארבעה תלמידים מבתי הספר 'נועם תושיה' ו'דע"ת' עלו לשלב הגמר בחידון הציונות שעורכת הקרן הקימת לישראל וזאת לאחר שהצטיינו בחידון המחוזי שנערך השבוע במועצה האזורית שדות נגב

ביום שני בבוקר התאספו תלמידים מכל מחוז דרום במועצה האזורית שדות נגב והשתתפו בחידון המחוזי בנושא ציונות שעורכת הקרן הקימת לישראל לכבוד חגיגות היובל לשחרור ירושלים ולציון 115 שנים להקמתה של הקק"ל. בסיומו של החידון ולאחר שהפגינו ידע רב, עלו ארבעה מתלמידי בתי הספר 'נועם תושיה' מהישוב הקהילתי תושיה ו'דע"ת' מקיבוץ סעד, לחידון הארצי, שהוא שלב הגמר של חידון הציונות.

טרם פתיחתו של החידון בירך ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן, את המשתתפים, איחל להם הצלחה וסיפר על חשיבות הציונות גם כאשר אנו חוגגים את עצמאותנו במדינת ישראל: " בשנים עברו, בהן היה עם ישראל בגלות, לבשה הציונות צורה  אחת, השיבה לציון. היום, לובשת הציונות צורה אחרת והיא הפיתוח, הצמיחה והשגשוג. יתרה מזאת, הציונות כיום, היא ההתיישבות בארץ ישראל והפיתוח דווקא במקומות כמו עוטף עזה. הרחבת הישובים והקמת ישובים חדשים, פיתוח וצמיחתם של היישובים הקיימים."

במהלך החידון הפגינו המשתתפים ידע רב ומקיף בנושאי הציונות, ארץ ישראל וההיסטוריה של העם היהודי. ארבעה ממשתפי החידון הלומדים בשני בתי ספר מהמועצה האזורית שדות נגב הצטיינו וצברו ניקוד רב במהלך החידון כולו. בסיומו, הם עלו לשלב הגמר, שהוא חידון ארצי בו יתחרו כלל הזוכים בחידונים המחוזיים. התלמידים שעלו לשלב הגמר מבי"ס 'נועם תושיה' הם בארי חזן ורות ליבזון ומבי"ס 'דע"ת', שהם קאופמן ויובל כהן.

"אני רוצה לברך את כל המשתתפים בחידון המחוזי, בעיני הם כולם זכו והגיעו לשלב כה מכובד בחידון." ציין ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן והוסיף: "אני גאה מאוד בארבעת התלמידים שלנו שעלו לשלב הגמר והוכיחו ידע והתמצאות בחומר. אני מאחל להם הצלחה רבה בשלב הגמר ובטוח כי הם ייצגו את שדות נגב בכבוד רב."