תיכון נריה בנים בשדות נגב קיים השבוע, זו השנה השנייה, את מסע האלונקות לזכרו של התלמיד פרי חדד ז"ל, אשר נהרג בתאונת דרכים. תלמידי כיתה י', אשר נמצאים רגע לפני לימודי הנהיגה למדים במסגרת מסע האלונקות על זהירות ובטיחות בדרכים. התלמידים יוצאים עם אלונקות ובלונים, המדמים את הפצוע השכוב על האלונקה וצועדים ממתחם בית הספר ועד לאנדרטה לזכרו של פרי חדד ז"ל.

בהגיעם לקו הסיום, רושמים התלמידים מסרים שונים בתחום הבטיחות בדרכים בכתובות אבן. בארגון המסע משתתפים אבידן חורי, רכז בטיחות בתיכון, הרב יורם כהן אור, רכז מעורבות חברתית, השיטור הקהילתי בשדות נגב, מחלקת החינוך ומשפחתו של פרי חדד ז"ל. בתיכון מבטיחים כי זוהי השנה השנייה ולא האחרונה לקיומו של המסע החשוב וכי הם יוסיפו וילמדו בפעילויות שונות על נושא הבטיחות בדרכים.

"יש לציין כי למסע קדמה הכנה רבה, אל הכיתות הגיע בלש בדימוס אשר העניק הרצאה מרתקת בתחום הבטיחות בכבישים, נהיגה תחת השפעת אלכוהול ועוד." ציין רכז הבטיחות הבית ספרי, אבידן חורי והוסיף: "מסע זה הינו אחת מהפעילויות הנערכות לאורך השנה כולה, על מנת לקדם את המודעות לבטיחות בדרכים בקרב התלמידים."

הרב יורם כהן אור ציין: "המסע נותן כוח למשפחת חדד ומעניק לתלמידים מסרים חשובים בנושא הבטיחות בדרכים. תלמידי כיתה י' אימצו השנה את האנדרטה ובמהלך השנה כולה הם מטפחים את המקום."

במסגרת הפעילות התלמידים ניסחו משפטים שונים בנושא הזהירות בדרכים ובהמשך יודפסו שלטים הנושאים את המסרים והם יתלו בבית הספר על מנת להזכיר לתלמידים את החשיבות של הנושא. אלו הם חלק מהמשפטים שניסחו התלמידים: 'תהיה כריש, אבל לא בכביש', 'בכביש מיהרת, חייך סיכנת', 'גם אם בכביש בריזה, אל תקבל קריזה', 'ברמזור עצור וחייך תשמור' ועוד.