במכלול החינוך ומחלקת תרבות של מועצה אזורית שדות נגב עובדים לילות כימים על מנת לדאוג לכלל אוכלוסיית המועצה לטיולים ופעילויות הפגה שונות, הן בתחומי המועצה והן מחוצה לה. לפעילות הקייטנה של בתי הספר התווספו ביקור בבית נשיא המדינה, ביקור בכנסת, הפעלה של ליצנים ועוד. לקייטנות גני הילדים הגיעו סופרים, ליצנים ולחלק מהגנים הגיעו גם חברי כנסת.

כמו כן, יצאו המשפחות לטיולי הפגה בפארק המים שפיים, קיפצובה, גן החיות התנכ"י, סינמה סיטי ועוד. בני הנוער נסעו להתארח במקומות שונים בארץ כדוגמת סוסיא, שלומי, חיספין, אילת ועוד מקומות רבים. את וותיקי המועצה והנכים הוציאו לטיול לים המלח ואירוח בבית מלון דניאל, עם ספא מפנק. קבוצות המתנדבים והנכים נסעו להתארח בהופעה של שלומי שבת ובהצגת התאטרון 'קזבלן'.

לבתי העם השונים הגיעו הזמרים איתי לוי, עמיר בניון ורגב הוד ששימחו את התושבים והעלו את המורל. לאחר סיום קייטנות בתי הספר החלה המועצה להפעיל מוקדי פעילות בתוך מקלטים ומרחבים ממוגנים בישובים, שם נהנו הילדים מפעילויות שונות ומגוונות. תאטרון 'הקאמרי' הזמין את ילדי המועצה לצפות בהצגה 'עוץ לי גוץ לי' ולמפגש עם השחקנים.

לשדות נגב הגיעו מתנדבים רבים מכל רחבי הארץ וכן חיילים שסייעו לתגבר את מערך ההפעלות של המועצה והשרו אווירה נעימה, וזה המקום להודות להם על פעילותם המבורכת.